Manga Miauti

Manga Miauti

Manga Miauti
Vrei să reacționezi la acest mesaj? Creați un cont în câteva clicuri sau conectați-vă pentru a continua.

Manga MiautiConectare

descriptionLinktree EmptyLinktree

more_horiz
Url: [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Linktree este o pagina de destinatie de referinta pentru retelele sociale, dezvoltata de Alex Zaccaria, Anthony Zaccaria si Nick Humphreys, cu sediul în Melbourne si Sydney , Australia .

Este facuta pentru a furniza o pagină de destinata pentru o persoana sau asociati care intregreaza legaturi in social media, care rareori permite conectarea mai multor site - uri.  Site-ul a fost inspirat de utilizatorii care folosesc mai multe social media, in care nu pot permite mai multe hyperlinkuri pe un profil.

Se afirma ca are peste 5 milioane de utilizatori in intreaga lume.
P.S. daca ai mai multe conturi de site-uri de socializare si nu sti care dintre ele vrei sa le imparasesti cu urmatorii, s ar putea ca linktree sa te ajute.

Pro: usor de folosit
Contra : cam putine de oferit, poti face asa ceva cu un singur cont de blog

PMDV: din punctu meu de vedere pentru ce imi trebuie imi este de ajuns. :

Exemplu : [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

descriptionLinktree EmptyRe: Linktree

more_horiz
Am asa o mica nelamurire, se poate face cont pentru promovarea unei paginibsau cum mai exact? 

more_horiz
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] a scris:
Am asa o mica nelamurire, se poate face cont pentru promovarea unei paginibsau cum mai exact? 

Sa zicem ca doresti link-uri active in descrierile imaginilor pe Instagram. Majoritatea cauta solutii pentru a fenta sistemul strict al retelei, aparand tot felul de idei. Cel mai adesea se recurge la solutia Link in Bio. Acel link – singurul oferit de Instagram – poate fi folosit in mod creativ, cu ajutorul unor servicii web. Eu am ales ceva mai simplu.

I :  - Problema este daca ai mai multe pagini de socializare ? Sa zicem pagina de facebook sau contul de asnapchat ori pe cel de soundcloud... forumul, blogul... cum promovezi 10 site-uri ale tale daca iti este permis un singur link in descriere ?

R : - Folosesti un singur link (Link in Bio.) pentru cele 10 site-uri.

De ce ai folosi asa ceva (Link in Bio) ?  Sa spunem ca ai cativa urmaritor care te urmaresc doar pe facebook, pe ei nu i intreseaza forumul sau alte retele . Dar mai ai un grup de urmaritori care te urmaresc pe instagram si nu le pasa de facebook... si asa mai departe. Cu un singur link tu le arati pe ce retele te poate urmari.

In loc de linktr.ee  poti folosi site-uri alternative gen : 
bio.fm (un fel de micro-site)
linkmy.photos 
elink.io 

more_horiz
[size=12][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][/size]
Iti multumesc pentru informatii. Cat despre linkul din Bio, il folosesc si eu. 

more_horiz
Am dorit sa imi fac un cont de linktree, dar nu prea sunt cu retelele de socializare, sau poate nu am gasit acea retea de socializare. Asa ca nu imi este de folos, dar pot spune ca arata iteresant.

more_horiz
Dar tu ce retele de socializare folosesti Mina? Si care iti place cel mai mult? 

more_horiz
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum